DAWON

2012 yılından bu yana firmalar arası yapılan anlaşma gereği tüm DAWON ürün ve tasarımlarının Türkiye'de üretim ve satış hakları Rapido'ya aittir. Bu işbirliği, tasarım, üretim ve satış konularında her gün gelişmeye devam etmektedir. Bu birliktelik Kore Devleti tarafından da desteklenmektedir. Verilen destekle tasarımların daha da geliştirilmesi amacıyla bazı İtalyan tasarımcılarla anlaşılmıştır.

B1

Bojie Furniture Limited Company ve Rapido arasında 2015 yılı başında bir işbirliği protokolü imzalanmıştır. Üretimin Türkiye'de yapılması planlanan bekleme üniteleri tasarlanacak ve bu ürünler, Türkiye'den dünya pazarına sunulacaktır. Henüz AR-GE aşamasında olan projenin 2 yıl içinde gerçekleşmesi hedeflenmektedir. Ayrıca bazı BONE ürünleri Rapido tesislerinde üretilmekte ve satışı Rapido tarafından gerçekleşmektedir.

CERANTOLA

Cerantola, 1980 yılında İtalya'da ofis koltuğu aksam ve parçaları üretimi amacıyla kurulan bir firmadır. Paolo Scagnellato tarafından tasarlanan Step modelinin ayrıca Flex ve Shell modellerinin Türkiye' de üretim ve satışı Rapido tarafından yapılmaktadır. Rapido 2011 yılından beri Cerantola kompenetleri ile üretimini devam ettirmektedir.

GORACON GSF

Rapido 2015 yılında yapılan anlaşmayla Merkezi Almanya' da bulunan GORACON GSF'nin Türkiye temsilcisi olmuştur. Almanya' daki merkez ofis ile işbirliği içinde tüm teknik çözümleri ve montaj hizmetlerinin verilmesi ile Rapido Konferans, seminer, toplantı ve anfi salonlarına çok özel çözümler sunmaktadır.

DBK DUFLEX

Rapido ve DBK ortaklığı yepyeni gözalıcı çözümelr sunmaktadır. DBK'nın patentli birçok ürünü Rapido tarafından Türkiye'de üretilmekte ve satılmaktadır. Bunların arasında öne çıkan ürün ise DBK'nın patentli çift sırt yapısına sahip DUOFLEX ürünüdür.

TWINS GROUP

Rapido, yaklaşık 10 yıldır, dünyaca ünlü İtalyan Twins Group firmaları Ivars ve Brado komponentlerini kullanmaktadır. Ayrıca Jean-Louis Iratzoki tarafından tasarlanan TELA koltuk modelini, Ivars firmasına ait WORK ve Q7 model koltuklarının Türkiye'deki tek resmi üreticisi Rapido firmasıdır.

PATRA

2013 yılından bu yana firmalar arası yapılan anlaşmayla tüm PATRA ürün ve tasarımlarının Türkiye' de üretim ve satış hakları Rapido' ya aittir.


TOP