Tasarımcılarımız

Alanında uzman ve deneyimli tasarımcılarımız ile sizin için en iyi koltukları üretiyoruz.

Ece Yalım - Oğuz Yalım

Artful Mimarlık

Ece Yalım, 1988 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Tasarımı bölümünden mezun olmuştur. 1990-92 yılları arasında New York Pratt Teknoloji Enstitüsünde İç Mimarlık yüksek lisansını tamamlayan Yalım, 2004 yılından itibaren ODTÜ Tasarım bölümünde 'Endüstriyel Tasarımda Renkler' konulu ders vermeyi sürdürmektedir.

1990 yılında Pentagram New York, Citibank ve Clarks of England şirketlerinin broşür standlarını tasarlayan Yalım, 1991 ile 1994 yılları arasında 'Naomi Leff and Associates Interior Design' New York, proje grubunda iç mimar olarak çalışmıştır. Bu süreçte yürüttüğü projeler arasında Steven Spielberg'in ve Tom Cruise'un rezidansları, Armani AIX, Santa Monica, Miami ve Los Angeles NJ. Mağazaları yer almaktadır.


Oğuz Yalım, 1993 yılında Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünden mezun olmuştur. 1993 yılından itibaren, ofis, otel, mağaza, showroom, restoran ve ev gibi iç mekan tasarımları yapan Yalım, bunlar gibi çok çeşitli projeyi hayata geçirmiştir. Yalım, kişiye ve mekana özel mobilya, aydınlatma ve ürün tasarımları yapmaktadır.

Alp
Nuhoğlu

1965 yılında Trabzon'da doğdu. 1986-1990 Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nde okudu. 1988-1999 İç mimari ve ürün tasarımı hizmeti verdiği Dor Mobilya Tasarım firmasını kurdu. 1999 yılından bu yana pek çok firmaya tasarım danışmanlığı yaptı.

Alp Nuhoğlu, kurucusu olduğu tasarım ofisinde mekân ve ürün tasarımı hizmetleri veriyor.

Claudio
Bellini

1963 doğumlu Claudio Bellini Milan'da yaşıyor. 1990 yılında, Milan Politeknik Mimari ve Endüstriyel Tasanm bölümünü bitirdi ve endüstriyel mimari ve mobilya tasarımı konusunda araştırma projelerinde yer alarak bir dizi uluslararası çalışmaya başladı.

1998 yılında, ilk resmi onayını aldığı, of is tasanmında uzmanlaştığı ve çok çeşitli ödüller aldığı sektörde belirli bir zamana ait olmayan ürünlerden TW Collection'ı Frezza için tasarladı. İzleyen yıllarda, çeşitli mimari yarışmalara katılarak büyük showroom'ların ic tasarım çalışmalarının yanı sıra italyan ve uluslararası tasarım alanında tarihe geçmiş birçok firmayla çalıştı.

2006 yılında, stüdyodaki prototip laboratuvarında yürütülen kesinlikle deneysel yaklaşımla şekilsel ve teknolojik araştırmalarla dikkat çeken “Claudio Bellini Design+Design" firmasını kurdu. Genova Politeknik'te tasarım ve donanım dersleri verdi.

Toine
van den Heuvel

Makine mühendisliği eğitimi alan Toine van den Heuvel, dijital tasarım, mühendislik ve endüstriyel tasarım alanında uzmanlaştı. Uzun yılların mühendislik ve yönetim deneyimine dayanarak özellikle de prototip tasarımı ve üretiminde mesleki uzmanlığını ileriye taşıdı.Piyasada son derece başarı kazanan çok sayıda mobilya tasarımına imza attı.

Kendi sözleriyle: "Teknoloji ve tasarıma tutkusuyla çalışıyor, bir yandan da tasarımda her zaman sadelik peşinde koşuyoruz. Formlar her zaman işlevi destekler. Bu özellikler de bizim Tasarım ve Geliştirme yaklaşımımızla paralel. Bu nedenle hem müşterilerimize, hem de son kullanıcılara işlevsel ve estetik değer katan ürünler yaratıyoruz."

Rüya
Akyol

Eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi, Politecnico di Milano ve Domus Academy'nin Endüstriyel Tasarım ve İletişim Tasarımı bölümlerinde dereceyle tamamladıktan sonra kariyerine Milano'da başladı. Beş yılı aşkın süreyle Claudio Bellini'nin yanında tasarımcı ve yönetici pozisyonlarında çalıştıktan sonra Philippe Starck ile çalışmak için Paris'e taşındı.

Tasarımcılarla çalıştığı bu sürede dünyanın farklı yerlerinden firmalarla ambalajdan mobilyaya birçok ürünün tasarım sürecine dahil oldu. 2021'de Milano merkezli Rüya Akyol Studio'yu kurdu ve firmalara ürün tasarımı, iletişim tasarımı ve iç mimarlık alanlarında danışmanlık hizmeti veriyor.

Tasarım anlayışı ürünleri bütünsel olarak bir koleksiyonun içerisinde değerlendirerek, homojen ve net marka kimlikleri oluşturmaya dayanıyor. Tasarımcının stili, oryantal geçmişi ve çağdaş tasarım deneyiminin birleşimiyle şekilleniyor.

Emin
Ercan

2009 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Endüstriyel Tasarım eğitimine başladı. Bir dönem Sheffield Hallam Üniversitesi'nde eğitim gördü ve 2014 yılında mezun oldu. Öğrencilik yıllarında İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışması ve CCST Seramik Tasarım Yarışması'nda ödüller aldı. 2014 yılında mezun olduktan sonra İtalya DePadova işbirliğiyle düzenlenen Acar Concepts Mobilya Tasarım Yarışmasında ödüle layık görüldü. Ayrıca Rounded isimli mobilya tasarımıyla iF Tasarım Ödülü 2021'i aldı. Ürün, etkinlik ve mekan tasarımı projelerinde tasarımcı olarak çalışmaktadır. Ürün tasarımı, iç mekan tasarımı, sergi tasarımı ve mağaza tasarımı konularında tasarım danışmanlığı yapmaktadır.

Cansu
Ata

Yeditepe Üniversitesi Mimarlık bölümü mezunu olan Cansu Ata, sonrasında İtalya'nın Floransa şehrinde FIDI’de (Florence Institute of Design International) İç Mekan Tasarımı ve Mobilya Tasarımı üzerine yüksek lisans yapmıştır. Bu eğitimden mezun olduktan sonra, ERSA Mobilya ARGE Merkezi'nde beş yıl boyunca görev almıştır.

Bu deneyim, ona tasarım ve üretim alanlarının pratik yönlerini anlama ve uygulama fırsatı sunmuştur.

Tasarladığı ürünlerde minimalist ve fonksiyonel tasarım anlayışını benimsemekte, ürünlerini sadeleştirmeyi hedeflerken kullandığı tasarım çizgisi ile ürünlere anlam katmayı amaçlamaktadır.

RAPİDO DESİGN STUDIO

Ar-Ge çalışmaları ve yaratıcı tasarımcıları ile hem konforu hem de şıklığı amaçlayan Rapido Design Studio ürünlerini yenilikçi, modern ve konforlun bütünlüğünü düşünerek tasarlıyor.

TOP