Araştırma & İş birlikleri

ANKARA SANAYİ ODASI

Proje adı: URGE (Uluslararası Rekabeti Geliştirme)
Her firma gibi ihracatımızı, yurtdışında katıldığımız fuar sayısını daha da artırmak, ülkemizin ekonomisinin büyümesine destek olmak için Ekonomi Bakanlığı'nın öncülüğünde, Ankara Sanayi Odası ile düzenlenen UR-GE projesine katılım sağladık. Bu bağlamda, ilk önce Katar'daki fuara katıldık. Proje kapsamında bütün fuarlara katılımımızı sürdüreceğiz.


TÜBİTAK & ODTÜ

Proje adı: TEYDEP (Ar-Ge için Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı) Kurum: TÜBİTAK Yanmaz bir koltuk hayal edin... İşte bu hayali gerçekleştirebilmek için TÜBİTAK ve ODTÜ ortaklığıyla, yanmaz özelliğe sahip, kalıp yöntemi ile üretilmesi tasarlanan yüksek performanslı poliüretan sünger formülasyonu geliştirilmesi ve pilot üretiminin yapılması için ortak bir proje yürütüyoruz. Bu proje kapsamında, fabrikamıza alınan yeni makinemiz ile Avrupa Sandartlarındaki Polüretanı Türkiye'de ilk üreten firma olmayı amaçlıyoruz.


ODTÜ

Proje Adı: Hayalden gerçeğe
Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünde okuyan 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin tasarımlarına destek veriyor, uygulanabilir olanları hayata geçiriyoruz. Böylece öğrenciler, henüz profesyonel hayatlarına başlamamış olmalarına rağmen eskiz olarak başladıkları tasarımları gerçek birer ürün olarak görmenin mutluluğunu yaşıyorlar. Öğrenciler, üretilmiş prototipler aracılığıyla bazı yarışmalara katılabiliyorlar hatta tasarım tesciline başvuruda bulunabiliyorlar.


OMSİAD

Rapido Ofis Mobilyaları Sanayi ve İş Adamları Derneğine 2011 tarihinde üye olmuştur.


OAIB

Rapido, ORTA ANADOLU AGAÇ MAMULLERİ VE ORMAN ÜRÜNLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ üyesidir.


ASO

Rapido 2004 yılında Ankara Sanayi odasına üye olmuştur.


BAŞKENT OSB

Rapido 2014 yılında Başkent Organize Sanayi Bölgesine üye olmuştur.

TOP