—— üretim

10.1.22

Her şeyin başlama noktası

Sincan Malıköy Başkent OSB'deki tesislerinde 10.000 m2 alan üzerine kurulu fabrikamız ile alanlarında uzman çalışanlarımız ile Ar-Ge çalışmalarımızı ve üretimlerimizi yapıyoruz.

Ofis koltuklarının en önemli öğelerinden birisi çelik borulardır. Rapido bu çelik boruları CNC boru bükme makinaları aracılığı ile koltuğun ana şeklini oluşturarak en ince ayrıntısına kadar işler ve poliüretan ile kaplanmaya hazır hale getirir.

Poliüretan, sünger üretiminde kullanılan son teknoloji ile üretilen kalıplardır. Rapido 200'ün üzerinde poliüretan enjeksiyon kalıplarına sahip olması sebebiyle, belirli adetlerin üzerinde müşterilerine özel üretim yapabilme esnekliğine sahiptir. Rapido bu esnek üretim yapısı sayesinde birçok başarılı projeye imza atmıştır ve üretim hacmini günden güne büyütmektedir.

Rapido üretim aşamasında suni deriler kullanır. Ürünlerinde kullanılan bu suni deriler zararlı kimyasallar içermez. Phthalate FREE özelliği ile suni deriler kullanılarak üretilen koltuklar sayesinde müşteriler gönül rahatlığı ile Rapido ürünlerini kullanabilirler. Kumaş ve deriler önceden sisteme tanımlanmış kesim kalıpları ile en iti kesim makineleri kullanılarak hatasız olarak uygulanmaktadır.

Ayrıca Rapido tesislerinde Durkop Adler ve Paff dikiş makinaları kullanılmaktadır. Dikiş işlemi zor olan bölgelerde bile başarılı ve kaliteli dikişler yapabilmektedir.

Daha sonra Rapido'nun uzman kadrosu ile döşeme işlemleri yapılır ve koltuklar son halini alır. Kalite Kontrol işlemlerinden geçtikten sonra kullanılmaya hazır hale gelir.Rapido müşterilerine daha iyi hizmet sağlayabilmek için 1 yıl içerisinde Başkent OSB'deki yeni tesislerine taşınacaktır.

TOP